AdGuard Reklam Engelleyici Hakkında

iZurdea

Üye
Üye
15 Ocak 2019
105
61
28


AdGuard konusunda bir "ana konu" açma gereği gördüm. Herkes uygulamanın ne iş yaptığını bildiği için açıklama yapmaya gerek duymuyorum. Tüm bilinen platformlarda istenmeyen içerikleri engellemek üzere tasarlanmış bir filtredir. Sadece bir reklam engelleyicisi demek haksızlık olur, asıl amaç reklam engellemek olsa da internette gezinirken davranışlarınızı izleyen 3.parti istekleri engeller. Yine hangi siteye girip çıktığınızı öğrenecek masum görünen(!) "Paylaş" "Beğen" gibi sosyal medayaya ait olan butonları engeller. Sitelerdeki çerez bildirimlerini, "Sitemize kaydolun!" diyen sayfayı kaplayan rahatsız edici formları engeller. (NOT, bu işlemler için her biri özel filtreler kullanılmalıdır. AdGuard ayarlarında bu filtreleri etkinleştiriniz.)

Windows, Mac, iOS (iPhone, iPad), Android (Tablet, telefon), AdGuard Tarayıcı Eklentileri ve AdGuard DNS gibi geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi bulunur.

Gizlilik sözleşmeleri basit ve anlaşılırdır, buradan okuyabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorulara burada cevap vermek isterim;

Tarayıcı eklentisi mi? Windows için AdGuard mı?
Tarayıcı eklentisi yalnızca yüklü olduğu tarayıcıdaki reklamları engeller ve yetenekleri sadece bir eklentinin yapabilecekleri ile sınırlıdır. Google, Mozilla gibi şirketler eklenti API'lerine büyük ölçüte kısıt getirirler.
AdGuard Windows uygulaması tarayıcılara eklenti eklemenize gerek kalmadan, her tarayıcı ve her uygulamada reklamları engelleyebilir. Masasütünüzde Spotify kullanıyorsanız, Windows sürümü ile Spotify içindeki bu reklamları engelleyebilirsiniz. Eklenti ile sadece tarayıcı da reklamları engelleyebilirsiniz.

Çok fazla şarj tüketir mi?
Şarj tüketimi benim Android cihazımda toplamın %3'ü civarında, yaptığı iş göz önüne konulursa bu rakam helal olsun.
Telefondaki son Premium sürümde gelen özellik ile AdGuard programının ne kadar şarj ve veri tükettiğini kendiniz görebilirsiniz.

iOS sürümünde çok fazla kural var uyarısı alıyorum. Neden?
Apple Safari için koyduğu API kısıtlamaları nedeniyle, Safari içinde içerik engellemesi yapan programlara 5000'den fazla kurala izin vermiyor. AdGuard en çok kullanılan filtreleri Safari özel filtresinin içine 5000 sayısını aşmadan sığdırmaya çalışıyor. Burada sorun AdGuard'ın değil, Apple'ın!

Uygulamalarda reklam engeller mi?
AdGuard Premium ve iOS Pro ürünleri tüm uygulamalarınızda reklamları engelleyebilir. Oyun oynarken çıkan reklamları, en sevdiğiniz fotoğraf kolaj uygulamasındaki reklamları engeller. HTTPS Filtreleme sayesinde çok daha fazla engelleme yapabilirsiniz.

Telefonumda bankacılık işlemlerini yapıyorum, AdGuard'ı kapatmalı mıyım?
Hayır kapatmanıza gerek yok. AdGuard, bankacılık uygulamalarında ve bankaların websitelerinde, şifreli bağlantıları filtrelemez.
Bankacılık uygulamaları varsayılan istisnalar listesindedir. HTTPS Filtreleme etkin olsa bile bağlantınız, bankanız ile sizin aranızda şifreli ve özel kalır.

Android telefonumda root (kök) erişim iznine ihtiyacım var mı?
Hayır yok. AdGuard Pro, root işlemi yapılmadan reklamları telefonunuzdan kaldırabilir. Bunu eşsiz VPN teknoloji sayesinde yapar.

AdGuard ücretli mi?
AdGuard Pro, AdGuard Windows, AdGuard Mac ve AdGuard iOS Pro uygulamaları ücretlidir. Bu uygulamaları indirebilirsiniz. 14 gün süre ile deneyebilirsiniz. Bu süre zarfında memnun kalırsanız uygulamaları satın alabilirsiniz. Yıllık ve ömürlük lisans seçenekleri mevcuttur.

Para vermeden ücretsiz kullanabilir miyim?
Pro ve Premium sürümleri ücret ödemeden kullanamazsınız. Ancak AdGuard ücretsiz sürümleri olan bir üründür.
İsterseniz AdGuard'ı arkadaşlarınıza ve yakın çevrenize tavsiye ederek, AdGuard lisansı kazanabilirsiniz. https://adguard.com/tr/coupons.html
Yukarıdaki adreste e-posta adresinizi yazın ve size özel AdGuard indirme bağlantısını alın. Arkadaşlarınıza gönderin. Arkadaşınız AdGuard'ı kullanmaya başladığında ve satın aldığında sizde lisans kazanın. İnternette herkesi reklamlardan kurtarın!

AdGuard Tarayıcı eklentisi ile masaüstü tarayıcılarınızda kullanabilirsiniz

iOS için AdGuard sürümünü, iPhone ve iPad cihazlarınızda yalnızca Safari içindeki reklamları engellemek için kullanabilirsiniz. iOS AdGuard Pro sürümü, iPhone ve iPad içindeki tüm uygulamaları filtrelerken, ücretsiz sürüm yalnızca Safariyi filtreler.

Android AdGuard İçerik Engelleyici, yalnızca içerik engelleme desteği olan Android tarayıcılarda kullanılabilir. VPN kullanılMAdan "yalnızca içerik engelleme desteği olan" Yandex Tarayıcı ve Samsung Tarayıcı ile kullanabilirsiniz. Tüm uygulamalarda reklam engellemez, bunun için AdGuard Premium satın almanız gerekiyor.

AdGuard DNS, evet DNS ile reklamaları filtreleyebilirsiniz. Tam bir engelleme yeteneği olmasa da host yapısındaki engelleme listesi ile birçok reklam isteğini engelleyerek internetinizi hızlandırır. Eklenti, program vb gerektirmez!
Router üzerine kurarark evinizdeki kablosuz ağa bağlı olan tüm cihazlarda reklamları engelleyebilirsiniz. Akıllı televizyonunuz tarayıcısında çıkan reklamlar dahil :)


Engellenmemiş Reklamları Nasıl Bildirebilirim?
Kendi reklam filtrenizi yazarak reklamları engelleyebilirsiniz ancak engellenmemiş reklamı AdGuard'a bildirerek tüm AdGuard topluluğuna fayda sağlayabilirsiniz.
İsteyenler, Reklamı gördüğünüz uygulamayı veya siteyi yorum olarak belirtin. Engellenmemiş reklamın ekran görüntüsünü bir resim barındırma sitesine yükleyin ve ekran görüntüsünün direkt bağlantısını yapıştırın. Ben rapor ederim.
Eğer isterseniz, kendiniz de engellenmemiş reklamı bildirebilir ve süreci takip edebilirsiniz. bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.


... Sık sorulan soruları gördükçe bu başlıkta ekleyeceğim ...

Şimdilik en çok sorulan sorular bunlar, bundan sonra AdGuard ile ilgili her soru, görüş, öneri, engellenmemiş reklam bildirisi, kampanyalar ve indirimler hakkında bu konu altında yorum yaparsanız sevinirim.
Ben uzun süredir kullanıyorum bu uygulamayı, Tükrçe filtre eklenmesini 2 yıl önce ben tavsiye etmiştim. Programlarda ve servislerde eksik veya hatalı Türkçe çeviri görmeniz halinde hemen bana bildirin. Gereken düzletmeyi yaparım.


Programların anasayfaları aşağıdaki gibidir.

Windows için AdGuard:https://adguard.com/tr/adguard-windows/overview.html

Mac için AdGuard:https://adguard.com/tr/adguard-mac/overview.html

Android için AdGuard Premium:https://adguard.com/tr/adguard-android/overview.html

Adguard İçerik Engelleyici (Android):https://adguard.com/tr/adguard-content-blocker/overview.html

iOS (yalnızca Safari) için AdGuard:https://adguard.com/tr/adguard-ios/overview.html

iOS (tüm uygulamalarda) için AdGuard Pro:https://adguard.com/tr/adguard-ios-pro/overview.html

AdGuard İnternet Tarayıcı Eklentileri:https://adguard.com/tr/adguard-browser-extension/overview.html

Platform bağımsız reklam engelleme için AdGuard DNS:https://adguard.com/tr/adguard-dns/overview.html

İyi forumlar, AdGuard ile reklamsız internet!
 
Moderatör tarafında düzenlendi: