Bedava bitcoin dağıtan siteler


coinoskop

Acemi Üye
Üye
31 Ağu 2019
1
0
1
Bedava bitcoin dağıtan sitelerin başında musluk siteleri geliyor. Ancak bu sitelerin hepsi güvenilir değil. Özellikle 2019 yılında güvenilir olan musluk siteleri nelerdir diye çok merak ediliyor. Bu sitelerin kısa bir listesine bugünkü yazıda yer vermek istiyorum.
Bitcoin musluk siteleri nelerdir?
Bitcoin musluk siteleri kripto paraların ortaya çıkmasıyla yaygınlaşan kullanıcılarına belirli periyotlarda bitcoin veya diğer kripto paraları dağıtan sitelerdir. Genellikle bu siteler reklamlar alırlar ve yer verdikleri bu reklamların görüntülenmelerine karşılık kullanıcılarına bitcoin dağıtırlar. Bu sitelere üye olarak biriktirdiğiniz bitcoinleri bitcoin adresinize çekebilirsiniz.
Bedava bitcoin dağıtan musluk siteleri listesi
Cointiply: Cointiply Bedava bitcoin dağıtan sitelerin popüler musluk sitelerinden biridir. 2018 yılının başlarında açılan site giderek kendini geliştirmektedir. Sitede saat başı claim işlemi yaparak sahoshi bazında bitcoin kazanabilirsiniz. Faucet kısmından rakamları çevirerek bitcoin kazanılıyor. Cointiply sitesinde ayrıca browser oyunlarından, izlenen videolardan ve reklamlardan kazanma şansı elde ede bilirsiniz. Burada biriktirdiğiniz bitcoinleri Withdraw kısmından doğrudan herhangi bir bitcoin cüzdanına çekebilirsiniz.
Cointiply sitesinde ayrıca biriken bitcoinleri Faucethub sitesine çekme olanağı elde ediyorsunuz. Bu site bir mikro cüzdan olarak faaliyet göstermektedir ve ücretsiz bitcoin veren sitelerin çoğu Faucethub’a ödeme yapmaktadır.
Freebitcoin: Ücretsiz bitcoin dağıtan sitelerin başlarında gelen Freebitcoin sitesi geçen senenin başlarında açıldı. Buraya üye olarak “Roll” tuşunu her saat başı evirip belirli bir miktada bitcoin kazanmanız mümkün. Kazandığınız bitcoinler hesabınızda birikir ve rakam 0.00030000 BTC’ye ulaştığında bitcoin cüzdanınıza otomatik olarak aktarılır. Bitcoin cüzdan adresinizi üye olurken verebilir veya sonradan ekleyebilirsiniz.


BonusBitcoin: Çok tercih edilen bitcoin musluk sitelerinden biri de Bonus bitcoin sitesidir. Bu site CoinPot denilen mikro cüzdana otomatik olarak kazandığınız sahoshileri aktarır. Sitede her 15 dakikada bir claim yapabiliyorsunuz ve kazandıklarınız CoinPot hesabınızda birikir. CoinPot hesabınızdan ücretini ödeyerek 10 bin satoshi veya ücretsiz 50 bin satoshi çekmeniz mümkündür.
Bitcoinker Kullanışlı bir bitcoin musluk sitesi olan Bitcoinker’de bitcoin kazanabilmek için sitenin ana sayfasında bitcoin adresinizi girip claim butonuna basmanız yeterlidir. Sizden istenen bitcoin adresinin her defasında aynı olmasına özen göstermeniz gerekir. Aksi halde sahoshi biriktirmek zorlaşır. Toplamda 20 bin sahoshiye ulaşıldığında paranız verdiğiniz bitcoin adresine aktarılır. Ödemeler her ayın 1'de yapılmaktadır.
MoonBitcoin: Çok tercih edilen eski bir bitcoin musluk sitesidir. Bu siteye üye olmadan önce coinpot.co adresine üye olmalısınız. Daha sonra coinpot e-mailinizle Moon Bitcoin sitesine üye olabilirsiniz. Üye girişi yaptıktan sonra claim sahoshi seçeneğini kullanarak sahoshi kazanabilir ve ödemelerinizin otomatik olarak coinpot hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz.
SatoshiLabs: Ücretsiz bitcoin dağıtan musluk sitelerinden biridir. Üye olduktan sonra giriş yapıp her 5 dakikada bir coin kazanıyorsunuz. Bu coinler biriktikten sonra Faucethub bitcoin hesabına çekim yapılabiliyor.
BitFun: Bedava bitcoin dağıtan musluk sitesi olan BitFun’dan bitcoin kazanmak için claim işlemi yapmanız veya küçük oyunlar oynamanız gerekir. Bu site de Coinpot ile çalışır. Kazandığınız coinleri otomatik olarak coinpot hesabınıza aktaracaklar.
Kazandığınız bitcoinleri Türk lirasına çevirmek için Türk borsalarını kullanabilirsiniz. Paribu, BTC Türk, Koinim gibi borsalarda kolaylıkla BTC — Tük Lirası bozum işlemleri yapılıyor. Yabancı borsalar olan Binance ve Kucoin gibi sitelerde ise bitcoini diğer altcoinlere dönüştürebilir ve al sat işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Bedava bitcoin dağıtan sitelerler ilgili bugünlük anlatacaklarım bu kadardı. Yeni siteler olduğunda postlarıma ekleyeceğim. Takipte kalın.

Kaynak: https://medium.com/@coinoskop/bedava-bitcoin-dağıtan-siteler-feb82379c1f5