Geleceğimiz Adına Yazılım Öğrenmenin Önemi

fulbaibu

Acemi Üye
Üye
7 Mar 2022
5
0
1
Şu anda, hepimiz yazılımla çevriliyiz. 2008 yılında dünya genelinde bilgisayar kullanan kişi sayısı 1 milyarı geçmişti. 2019'da dünyada 5.11 milyar mobil kullanıcı vardı. Tüm bu cihazların, birçok entegre fonksiyona sahip bir yazılım parçası olan bir işletim sistemi tarafından çalıştığını biliyoruz. Bu, yazılımın işlevidir.Dünyayı Saran Yazılımlar

Bununla birlikte, dünya genelinde bireyler ve işletmeler, yazılımı birçok nedenden dolayı kullanmakta ve birçok fayda sağlamaktadır. Ulaşımda, elektrik şebekelerinde, nükleer santrallerde, arabalarda, akıllı ev sistemlerinde, bankalarda ve ATM’lerde ve yaşamın diğer alanlarında yazılımla sürekli karşılaşabiliyoruz.
Şirketlerde bünyelerinde yazılıma önem vermek ve yazılım geliştirmek zorundadırlar. Rakiplerine karşı avantaj elde etmek, müşterilerine daha iyi hizmet vermek, veri analizi yapabilmek ve siber güvenlik ağlarını geliştirmek gibi pek çok nedenden dolayı yazılım geliştirmeye önem vermek zorundadır. Haliyle şirketlerin yazılımcı ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır. Peki bu noktada biz ne yapabiliriz?

Yazılım Öğrenmek Geleceğimizi Garanti Altına Alır

Teknoloji dünyadaki birçok sorunu çözüyor. Bir şirkette binlerce işçinin çabası, yalnızca bir yazılım ile azaltılabilir. Bunların hepsi, birçok insanın bir yazılım mühendisi veya geliştiricisi olmak istemesinin nedenleridir. Yazılımcı insanların sorunlarını çözebilecek bir şeyler inşa ederek insanlara yardım etmeyi sever. Yazılım Mühendisliği, dünyanın en yüksek ücretli işlerinden biridir, ancak bu alanda gerçekten çok fazla sabra, sürekli öğrenmeye ve sürekli kendinizi geliştirmeye ihtiyacınız var.
Peki yazılımcı olmak için ne yapmak lazım? Bu konu ile ilgili detaylı bir yazıyı buradan okuyabilirsiniz. Ancak kısaca bahsedelim. Öncelikle hemen karar verip başlamalısınız. Yazılım öğrenmek için internette onlarca online platform var. Hatta ücretsiz olanları da var. Bu platformları kullanarak yazılım dünyasına giriş yapabilir ve sıkı bir çalışan iseniz kısa sürede ciddi bir gelişme sağlayabilirsiniz. Diğer taraftan ücretli yazılım kursuda alabilirsiniz. Kraft Technologie bu anlamda sizlerin ihtiyaçlarına göre sizi yönlendirecektir.

Unutmayın, denemek hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir. Yaşınız genç ise işiniz daha kolay olacaktır. Tabi ilerlemiş yaştakiler sakın umutsuzluğa kapılmasın. 45-50’li yaşlarda yazılım öğrenip kariyerini değiştiren binlerce insan var. Pes etmeyin, inanın ve sıkı çalışın.