Google Asistan, yeni özelliklerine kavuştu!


HaSimoto

Üye
Üye
15 Ocak 2019
99
10
8


Google Asistan, Google I/O Konferansı‘nda tanıtılmış, yapay zeka ve makine öğrenmesi yetenekleri ile adeta tüm dünyayı büyülemişti. İlgi çekici yeniliklerden olan Google Asistan görev zamanlama özelliği, nihayet kullanıcılara sunuldu.

Google Asistan, görev zamanlama özellikleri ile kullanıcı deneyimini konusunda çıtayı oldukça yükseltmeyi başaracak gibi gözüküyor!

Google Asistan görev zamanlama özelliği ile hayat kurtaracak!

Büyütmek için tıklayınız, esas boyutları 1093x615.


Google, bu konuda kullanıcıları iki farklı tip kullanım seçeneği sunuyor. İlki ses ile aktifleşen görevler, ikincisi ise zamanlı görevler.

Örneğin, artık Google Asistan‘a “Günaydın” dediğinizde yapması gerekenleri belirleyebiliyorsunuz. Bu şekilde günaydın komutunu duyduğu zaman perdeleri otomatik olarak açabilir, ekmek kızartma makinesini otomatik olarak çalıştırmasını sağlayabilirsiniz.

Zamanlı görevler ise verdiğiniz tarihlerde tek seferlik olarak veya tekrarlı şekilde çalışacak şekilde ayarlanabiliyor.

Örneğin her sabah 8’de kahve makinesini çalıştır şeklinde bir komut verdiğiniz takdirde, siz yataktan kalkana kadar kahveniz hazır hale gelebiliyor. Böylelikle kahve makinesini ayarlamakla vakit kaybetmeyerek zamandan tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Hayatı oldukça kolaylaştıran Google Asistan, kullanıma sunulan bu yeni özellikleri ile daha da ilgi çekeceğe benziyor.
 
  • Beğendim
Tepkiler: OgedayDemiray