İçeriklerde SEO Düzenlemesi Nasıl Yapılır?


iZurdea

Üye
Üye
15 Ocak 2019
105
60
28
Web site içeriği SEO düzenlemesi için önemlidir. Peki, içeriklerde SEO düzenlemesi nasıl yapılır?

SEO Uyumlu İçerik
Hangi içerikler SEO uyumludur? İçeriklerde SEO düzenlemesi nasıl yapılır? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı verilmiştir. Düzenlenmiş olan içerikler, web sitenizin arama motorunda ilk sıralarda yer almasını sağlayacaktır.
SEO uyumlu içerik oluşturmak için dikkat etmeniz gereken hususlar var. Metin içerikleri, videolar ve görseller üzerinden içerik düzenlemesinin farklı olacağını bilmelisiniz.

Metin İçerikler
Metin içeriklerinin SEO uyumlu oluşturulması için verilen bilgilere göre hareket etmelisiniz. İlk olarak metin içeriklerinin anahtar kelimelerden oluşturulmuş olması önemlidir anahtar kelimelerin sitenizin sıralamasına göre belirlenecektir.

100 kelimede bir anahtar kelime,
200 kelimede bir anahtar kelime gibi H sıralamasına göre anahtar kelime sayısına karar verilecektir
Metin içeriklerinin girişi sırasında ise direkt olarak dosya isminin anahtar kelimelerden oluşturulması gerekiyor. Bu durumda Türkçe karakter olmaması, kelimelerin arasına tire konması gibi detaylar da var. Giriş sırasında ise anahtar kelimeleri site üzerinde belirlemeniz istenecektir. Tüm bunların yapılması sonunda içerik SEO’su nasıl yapılır sorusunun yanıtına göre hareket etmiş olacaksınız.

Video ve Görseller
Web sitesinde yayınlanacak olan görsel ve videoların daha önce anahtar kelimeler ile kodlanmamış olması önemlidir. Google görseller üzerinden elde ettiğiniz içerikleri kullanmamak bu sebeple önemlidir. Sıfırdan bir görsel satın alarak, sizin web sitenizin anahtar kelimeleri ile SEO uyumlu görseller oluşturmaya dikkat etmelisiniz.
Video ve görsellerin isimlerinin belirlemesinde, anahtar kelimeleri kullanarak ismini oluşturmalısınız. Anahtar kelimelerin arasına tire simgesi koyup, kodlamayı yapacaksınız. Video ve görsellerde SEO yapılması durumunda, içeriklerin web sitenizde yer alması ya da farklı sitelerde paylaşılması avantajlı olacaktır. SEO bilgilerini kullanmanız önemlidir.