İngiltere, Hayvan Satışını Yasakladı!

mryakup

Acemi Üye
Üye
16 Ocak 2019
8
6
3
İngiltere , Çevre, Gıda ve Köy İşleri Bakanlığı (Defra) tarafından ilan edilen bildirge, mağazalarda evcil hayvan satışının yasaklandığını duyurdu.

Anketlere göre, bu sene uygulanacak olan bu yasayı, ülkenin %95’i onaylıyor. Hayvanlar, barınaklar ya da doğrudan kuluçkahanelerde bulunacak. Sahiplenmek isteyenler ise buralardan temin edebilecekler. Battersea organizasyonu Dogs and Cats Home’un genel müdürü Claire Horton (İngiltere’nin en ünlü hayvan barınaklarından birisi) The Guardian’a şunları söyledi : Bu karar doğru uygulandığında, kötü koşullarda eğitilen köpeklerin kurtarıcısı olacaktır.

Evcil Hayvan Sömürüsüne ve Satışına Hayır

İngiltere’nin çevre sekreteri Michael Gove, “Üçüncü taraf satışlarının yasaklanması, ülkenin en sevilen evcil hayvanlarının yaşamda doğru bir başlangıç olmasını sağlayacaktır” dedi.

“Evcil hayvan refahını tamamen görmezden gelen insanlar artık bu sefil ticaretten yararlanamıyor ” dedi. Yeni önlem uyarınca, bir köpek yavrusu veya kediyi evlat edinmek isteyen insanlar, evcil hayvan dükkanları veya diğer ticari distribütörlerden ziyade doğrudan bir yetiştirici veya barınaktan faydalanacağını bildirdi.

Altı ayın altındaki köpeklerin veya kedilerin satışı, ülkede üçüncü şahıs kişiler tarafından yasaklanacak.