İşte Windows 10'un Yeniden Tasarlanmış Başlat Menüsü

HaSimoto

Üye
Üye
15 Ocak 2019
99
10
8
Windows için daha önce farklı tasarımlar yapan Cage Ata, Windows'un önümüzdeki günlerde getirmeye hazırlandığı güncellemede yer alacak bazı özellikleri, önceden takipçileriyle paylaştı. Yalnızca Başlat Menüsü değil, uygulama ikonlarında da değişiklikler olacağı göze çarpıyor.

Büyütmek için tıklayınız, esas boyutları 1093x443.


Güncelleme ile gelecek değişikliklerin birer kopyasını tasarlayarak paylaşmak istediğini söyleyen Cage Ata, "Bu yıl Microsoft, Windows 10'daki uygulama ikonlarını yeniden tasarlamayı planlıyor. Geçiş aşamasında yeni sistemin nasıl görüneceği hakkında bir model oluşturmak istedim. Office 2019'un yayınlanan videosundaki görsellerden doğrudan ilham aldım ve birkaç yeni fikirle birleştirdim." ifadelerini kullandı.

Büyütmek için tıklayınız, esas boyutları 788x442.Yeni Başlat Menüsü tasarımında ince gölgeler ve daha kalın yazı karakteri göze çarpan ilk değişiklikler. Ayrıca farklılık yaratacak en büyük değişiklik olan açık renk ve koyu renk modları da Windows 10'un Başlat Menüsü'nün görünüşünü tamamen değiştirecek. Açık renk temalı Başlat Menüsü'nü aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Büyütmek için tıklayınız, esas boyutları 788x525.


Koyu renk temalı Başlat Menüsü ise, halihazırda kullanılan Başlat Menüsü ile aynı renkte. Koyu renk kullanılarak tasarlanan Başlat Menüsü'nü aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.


Bu tasarımların, bazı bilgilerden yola çıkılarak hazırlanmış modeller olduğunu ve kesin tasarımların tam olarak böyle olmayabileceğini belirtmekte yarar var. Yeni tasarımlar hakkındaki fikirlerinizi yorumlarda bekliyoruz.