Microsoft'tan Şok Açıklama: Windows 10 Mobile kullanıcıları Android veya iOS'e geçsin!

Kingslew

Üye
Üye
15 Ocak 2019
144
114
43
45

10 Aralık 2019'dan sonra Windows 10 Mobile kullanıcılarına güvenlik güncellemesi yayınlamayacağını bildiren şirket, kullanıcılarına Android veya iOS cihazlara geçmelerini önerdi.

Microsoft, 10 Aralık 2019’dan sonra Windows 10 Mobile cihazlara güvenlik güncellemesi göndermeyi durduracak. Bunun bir sonucu olarak Windows 10 Mobile, kullanıcılarını Android veya iOS işletim sistemli cihazlara yönlendiriyor.Şirket, cihazlarının işletim sisteminin yaşam ömrüyle ilgili 14 Ocak’ta bir yazı yayınladı:

Yazılım güncelleme desteğiyle ilgili gelişme tüm Windows 10 Mobile cihazlar için geçerlidir. Windows 10 Mobil kullanıcıları güvenlik güncellemeleri, güvenlik dışı düzeltmeleri, ücretsiz yardım desteği veya çevrim içi teknik içerik güncellemeleri almayacaktır.”

Şirket SSS (Sıkça Sorulan Sorular) kısmında “Windows 10 Mobile kullanıcıları ne yapmalı?” sorusuna “Kullanıcılar Android ve iOS cihazlara geçebilir” yanıtını ekledi.

İşletim sisteminin kullanıcıları, Ekim 2017’den bu yana güvelik güncellemelerinin dışında güncellemeler almıyordu. Şirket, güvenlik güncellemelerini yayınlanmaya devam ediyordu fakat artık bunun da sonu geliyor. Bu da bundan sonra güvenlik güncellemesi almayacak Windows 10 Mobile kullanıcılarının cihazlarını değiştirmek zorunda olduğu anlamına geliyor.

Cihazlarını değiştirmek istemeyen kullanıcılar ise cihazlarında oluşan güvenlik açıklarıyla, zararlı yazılımlarla baş etmek zorunda kalacak.