Mortal Kombat Yapımcısı: Bir Marvel vs DC Oyunu Geliştirmek İstiyoruz

Ulysses

Acemi Üye
Üye
4 Nis 2019
2
0
1
94
Mortal Kombat serisini yaratan NetherRealm Studios'un kurucusu Ed Boon, bir Marvel dövüş oyunu ya da çok daha havalı olacak bir Marvel vs DC oyunu geliştirmek istediklerini duyurdu.

Oyun dünyasının en ikonik oyunlarından biri olan Mortal Kombat serisinin arkasındaki isim olan Ed Boon, Game Informer ile gerçekleştirdiği röportajda hem Marvel hem de DC hayranlarını heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. Sahip olduğu NetherRealm Studios ile Mortal Kombat serisini hayata geçiren ve DC karakterlerinin yer aldığı Injustice oyunlarının da geliştiricileri arasında yer alan Ed Boon, bir Marvel vs DC oyununun mümkün olabileceğini belirtti.Marvel karakterlerinin yer alacağı bir ‘dövüş’ oyunu için Marvel ile görüşme yapıp yapmadığının sorulması üzerinde ‘Evet, yaptım’ diyen Boon, bu konuda şu an için konuşmaması gerektiğini belirtti. Bir Marvel oyunu geliştirmek için heyecanlı olup olmadığının sorulması üzerine ‘Evet, kesinlikle’ yanıtını veren Boon, ‘Bir Marvel dövüş oyunu yapmayı ya da Marvel vs DC dövüş oyunu geliştirmeyi çok isteriz’ dedi.

Şu sıralar Mortal Kombat 11 ile ilgilenen NetherRealm Studios’un Warner Bros. Interactive Entertainment’ın alt kuruluşu olduğunu düşünürsek şirketin bir DC oyunu geliştirmesinin olası olduğunu söyleyebiliriz. Eğer Marvel de böylesine heyecan verici bir ortaklığı kabul ederse Supermen vs Captain Marvel ya da Batman vs Iron Man gibi muhteşem karşılaşmalar görebiliriz.