Oyun sektörünün yönü


seokingtr

Acemi Üye
Üye
31 Tem 2019
5
0
1
İnternetin ülkemizde ilk olarak hizmete başladığı zamanlardan beri yıllardır alışık olduğumuz oyun kültürü kendini sanal ortama taşımayı başarmıştır. Eski nostaljik oyunlarda her ne kadar fazla görsel kalite olmasa bile gelişen süreçte özellikle son yıllarda çok daha fazla kaliteli oyun ile karşılaşmak mümkün olmuştur. Sektörün gelişmesi neticesinde oyunlar artık bir eğlence kaynağı olmakla birlikte para kazanma , çevre edinme aracı haline gelmiştir.

Son zamanların trendi haline gelen Youtube üzerinden para kazanma yani Youtuber olmak için genel olarak insanların tercih ettiği oyun videosu paylaşma işlemi bunun en somut örneklerinden birisidir. Durumun bu yönde seyretmesi ile birlikte oyunlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek adına oyun forumu dediğimiz siteler iyice kendini gösterir olmuştur. Bu siteler üzerinden oyunlar hakkında bilgi sahibi olmak , oyunlar hakkında yardımlaşmak mümkündür.

Daha farklı konulara da değinecek olursak bazı oyunların private server adında özel sunucuları vardır. Bu sunucular resmi sunucular yerine şahısların oluşturduğu ve farklı özelliklerin programlama ile katıldığı türdedir. Örnek verecek olursak en yaygınlardan birisi metin2 pvp olup senelerdir tercih edilen online oyunlardan birisidir. Ya da özellikle gençlerin çok tercih ettiği minecraft server buna dahil edilebilir.

Siz de oyun sektörünü yakından takip ederek kendinize yeni şeyler katabilirsiniz.