PAHALI KULAKLIKLAR


KARb0n

Acemi Üye
Üye
4 Nis 2019
7
0
1
Başlangıçta sadece etrafı rahatsız etmeden müzik dinlemek amacıyla kullanılan kulaklıklar, özellikle internetin ve cep telefonlarının gelişen teknolojisiyle değişik birçok alanda hizmet vermeye başladı. Günümüzde farklı firmaların çeşitli boy ve ebatlarda rengarenk tasarımlarını vitrinlerde görebilmeniz mümkün. Tabi ki bu durumda da bazı firmaların ürünleri şık ve teknolojik olanaklarıyla diğerlerinden bir adım öne çıkıyor.

Piyasaya çıktıkları ilk günlerde sabit bir tasarım özelliği olan kulaklıklar, günümüzde kabloya bile ihtiyaç duyulmadan kullanılabilme özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Burada karar vermeniz gereken sadece nasıl bir ürün istediğiniz. Kafa üstü, ense üstü ve kulak içi gibi modelleri olan şık tasarımlar; oldukça farklı dizaynlarıyla da gençlerin olmazsa olmaz aksesuarlarından biri olmuş durumda. Şık kıyafetlerini gösterişli kulaklıklarla tamamlamayı ihmal etmeyen gençler, daha iyisine sahip olabilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor. Tabi ki köklü firmalar da onların bu isteklerine kayıtsız kalmayarak, her sene ürettikleri birbirinden şık tasarımlarıyla göz dolduruyor. Bugün sizlere sunacağımız dünyanın en pahalıları da bu yarışın bir ürünü. Daha iyi şeylerin tadına varmak paradan daha önemliyse, bu tasarımlardan birini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Listemizdeki ürünlerden bazıları ülkemizde satılmakta, bazılarınaysa yurt dışından ulaşabiliyorsunuz. Bu ayrımı da fiyat etiketleriyle belirtmeye çalıştık. Ne dersiniz, lüks kulaklıkları incelemeye başlayalım mı?

Munitio - Altın Titanyum Karışımı Mermi Şeklinde Kulak İçi Kulaklık

Listemizde bulunan ilk ürün, Munition tarafından yapılan mermi şeklindeki dikkat çekici tasarım. San Diego merkezli ses sistemi markası olan Munitio, dinleyicilerin daha fazla keyif alabilmesi için yeni bir standart belirledi ve elektronik aksesuar modası ile ilk titanyum kaplama ve 18 ayar kulaklık başlıklarını piyasaya sürdü. Kusursuz hassasiyet ve optimum ses kalitesi sayesinde bu kulaklıkların kullanıcısına oldukça keyifli anlar yaşatacağı kesin.

Hip-hop ve elektronik müziklerdeki ses karmaşasında sesleri net bir şekilde yakalamanızı amaçlayan Nines, tüm dinleyiciler için kurşun şeklinde bir seçenek sunuyor. Eğer en sevdiğiniz şarkıları net ve pürüzsüz şekilde yüksek seslerde dinlemek istiyorsanız, bu kulaklık kesinlikle mükemmel bir tercih olacaktır. Değeri yaklaşık 200 dolar olan ve Munitio tarafından imal edilen Nine kulaklık başlıkları, piyasadaki en pahalı kulaklık uçlarından bir tanesidir.

Dr. Dre - Powerbeats2

Spor salonlarında büyük boy kulaklıklar takmaktan vazgeçin ve eski tarz kulaklıklarınızı değiştirin. Dr. Dre’nin ünlü şirketi Beats’in son model cihazı olan PowerBeats2 kablosuz kulaklıklar ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Piyasadaki en iyiler arasında yer alan bu tasarım, küçücük bir cihaz ile yüksek sesleri pürüzsüz dinleyebileceğinizin garantisini veriyor. Bunun yanı sıra onun sayesinde artık kablolar ile de uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Belki de en önemli olan, mükemmele yakın tasarımı kulaklıkları pratik bir şekilde kulak kanallarınızın içerisine yapıştırması ve herhangi bir egzersiz sırasında kulağınızdan çıkmasını engellemesidir. Bu tasarımla tamamen antrenmanınıza odaklanabilirsiniz. Şarj edilebilir pili sol kulaklık içerisine gömülü ve kauçuk güç düğmesi aynı kulaklığın tepesinde bulunmaktadır. Bu kulaklık boynunuzun arkasında durabilme özelliğiyle, egzersizlerde kullanmak için mükemmel olanaklar sunuyor.