Xiaomi, MIUI’den reklamları kaldıracak!

DeadLyBro

Acemi Üye
Üye
4 Nis 2019
11
0
1
116

Xiaomi, arayüzde yer alan can sıkıcı reklamlardan kurtulacak. MIUI reklamları oldukça can sıkıcıydı ve bu durum kullanıcı deneyimini oldukça olumsuz etkiliyordu. Bunun dışında arayüze bir çok yeni özellikte eklenecek. Gelin detaylara birlikte göz atalım.

MIUI can sıkıcı reklamlardan kurtuluyor!
Xiaomi’nin telefonlarında kullandığı arayüzü MIUI, telefonun arayüzünde reklam gösteriyor ve şirket bunu geliştirme maliyetlerini karşılamak için yaptığını belirtip, gerekli olduğunu öne sürüyor. Fakat bu durum yakın zamanda değişebilir. Xiaomi’nin CEO’su Bay Lei Jun resmi hesabından yaptığı açıklamada Xiaomi’nin MIUI arayüzünde bulunan ve kullanıcı deneyimini olumsuz yönde etkileyen reklamları kaldırmak için çalışacaklarını belirtti.
Bu açıklama, Xiaomi’nin ürün müdürü Bay Wang Teng Thomas‘ın Weibo hesabından yaptığı açıklama ile örtüşür nitelikte. Fakat Wang Teng bu reklamları alt sınıf cihazlarında kaldıramayabileceklerini de belirtti.


121

Şirket ayrıca geçtiğimiz günlerde bir geri bildirim toplantısı düzenledi ve gelen geri bildirimleri inceleyerek gelecekte geliştirecekleri altı özellik seçti. Bu altı özellik;

• WeChat
/ QQ çağrı kaydı için destek verilecek.
• SMS, Fotoğraflar, Belgeler ve 3 gün sonra otomatik silinen diğer tüm dosyalar için geri dönüşüm kutusu.
• Kullanıcıların bir fotoğrafı veya metni yaklaştırabilmesi için büyüteç desteği.
• Bildirim kutusuna yeni bildirimler kutusu ekleme. Bildirimler içi arama özelliği.
• Kullanıcıların sadece SMS ve arama fonksiyonlarından yararlanabileceği “Ultra Enerji Tasarrufu” modu.
• Bir gün içinde yapılan farklı etkinliklerin zamanlanması ve takvimde uyarı özelliği.
• Bunlar MIUI arayüzüne gelecek olan ilk özellikler olacak. Şirket, bunlar dışında gelecek geri bildirimlere göre farklı özellikler üzerinde çalışmaya devam edeceklerini de belirtti.


Siz ne düşünüyorsunuz? MIUI arayüzünden memnun musunuz? MIUI reklamları görmek sizi rahatsız ediyor muydu? Xiaomi telefonlarda olmasını istediğiniz bir özellik var mı? Yorumlarda belirtiniz.