Youtuber Olmak İçin Ne Lazım?

OgedayDemiray

Üye
Üye
15 Ocak 2019
43
18
8
Bildiğiniz üzere cağımızda Youtube üzerinden para kazanma arzusu gittikçe artmaktadır ve her geçen gün onlarca yeni Youtube kanalı açılıyor. Herkesin amacı izlenmelerini artırmak çünkü ne kadar izlenme alırsanız o kadar para kazanırsınız.

Peki neden bazıları çok kısa sürede ilerlerken bazıları olduğu yerde sayıyor ? Bu soruya cevap vermeye çalışırken aynı zamanda Youtuber olmak istiyenlerin ne yapması gerektiğini açıklayacağım.

1 Görüntü
İlk olarak Youtube da bir içerik üreticisiyseniz çekim yaptığınız yer ve görüntü kaliteniz çok önemli. Eğer para kazanmak istiyorsanız görüntü kalitenizi artırmak için DSLR (dijital fotoğraf makinesi) kullanmanızı öneririm. Bu ürünlerin en düşüğünün fiyatı ortalam 2000tl civarında. Aynı zamanda arka fon içinde yeşil perde gerekecek size. Bunun da fiyatı ortalama 200 tl civarında. Yanı kısacası görüntüyü iyileştirmek için ortalama 2200tl gerekecek size. Aynı zamanda kapak fotoğrafınız izlenme artırmak için çok önemlidir. Bu yüzden ilgi çekici bir slogan ve rahat anlaşılabilir ve kaliteli bir kapak fotoğrafı eklemeniz gerekir videolarınıza.

2 İçerik
İkinci olarak Youtube da en önemli şeylerden biri de içeriktir. İçerikten bahsederken kısacası özgünlükten bahsediyorum. Çünkü Youtube da ne kadar özgün içerik üretirseniz o kadar çok izlenme alırsınız ve ne kadar izlenme alırsanız o kadar para kazanırsınız. Aynı zamanda Youtube da ilerlemek ve trend lisesine girmek isteyen yeni başlayanlar haftada en az 2-3 kere özgün video yüklemeleri gerekir. Bu özgün videoları Youtube da yapılmamış içeriklerden seçerlerse ilerleme şansları daha da artar.

3 Başlık
Videolarınıza etkileyici ve göze çarpan başlık koymak kesinlikle izlenme sayınızı artıracaktır. Daha farklı ve her zaman dikkat çeken ve merak uyandıran başlıklar seçmeye çalışın.

4 Taglar ve Açıklama Bölümü
Videonuzun taglarını açıklama bölümüne yazdıklarınızı dikkatli seçmeniz gerekir. Çünkü Youtube açıklama bölümüne göre de arama yapar. Yanı videonuz hakkındaki herşeyi açıklama bölümüne ve taglara eklerseniz izlenme sayınız artacaktır.

Benim Youtube hakkında bildiklerim bunlardır. Umarım size yardımcı olur. Iyi çalışmalar dilerim :)