Yüzünüzde tüm gün kalabilecek makyaj için ihtiyacınız olan 6 ürün

Sıla Metin

Acemi Üye
Üye
28 Şub 2022
18
0
1
Merhaba herkese bugün benim okuduğumda memnun kaldığım ve çok işime yaradığı bir yazıyı paylaşmak istedim :)
"Yüzünüzde tüm gün kalabilecek makyaj için ihtiyacınız olan 6 ürün
Özel buluşmada, düğünde ya da davette sürekli makyaj tazelemek zorunda kalmamak ve fotoğraflarda en iyi halinizle görünmek için gün boyu yüzünüzde kalacak dayanıklı bir makyaj yapmanız şart. Dayanıklı makyaj için ihtiyacınız olan bazı ürünler var. Bu ürünler sayesinde makyajınız saatlerce yüzünüzde kalabilir ve kusursuz görünümünüzün tadını çıkarabilirsiniz

MAKYAJ BAZI
Tüm gün kalıcı bir makyaj için temelinin sağlam olması gerekiyor. Makyaja başlamadan önce kalıcılık sağlayan bir makyaj bazıyla cildinizi hazırlamalısınız. Bu sayede tüm gün pürüzsüz ve doğal görünen bir ten elde edebilirsiniz.

KALICI FONDÖTEN
Özel günlerinizde her gün kullandığınız fondötenin aksine, daha kalıcı ve suya dayanıklı olanlarını tercih etmelisiniz. Bu tarz fondötenler terlemeyi ve bulaşmayı da engeller. Üstelik bazı markalar cilde bakım yapan kalıcı fondötenler de üretiyor.

SUYA DAYANIKLI MASKARA VE EYELINER
Göz makyajının ne kadar kolay bozulduğunu bilirsiniz. Kalıcı olmasını istiyorsanız, kesinlikle suya dayanıklı maskara ve eyeliner tercih etmelisiniz. Suya dayanıklı göz ürünlerini çıkarırken yağlı makyaj temizleyiciler kullanmanız kirpiklerinizin zarar görmesini de engeller.

KALICI ALLIK VE HIGHLIGHTER
Allık ve highlighter toz formunda olduğu için çabucak uçacaktır. Bu nedenle likit highlighter ve allık tercih edebilirsiniz. Böylece uzun süre cildinizde kalacaklardır.

KALICI LİKİT RUJ
Ruj da çok çabuk çıkan makyaj ürünlerinden. Uzun saatler kalıcılığını koruyan likit formlu rujları tercih etmenizde fayda var. Ancak sürerken dikkatli olmalısınız. Hataları düzeltmeniz biraz zor olabilir.

MAKYAJ SABİTLEME SPREYİ
Tüm makyajınızı tamamladıktan sonra son dokunuş olarak makyaj sabitleme spreyi sıkmalısınız. Makyaj sabitleme spreyi cildin yağlanmasına da engel olur ve tüm gün makyajınızı korur."
Kaynak : posta
Ben bu yazıdan sonra bir çok makyaj ürünümü değiştirdim ama en çokta değiştirdiğime sevindiğim highlighter oldu yazıda denildiği gibi gerçekten toz hemen uçuyordu ve hoş bir görünüm olmuyordu likit sayesinde çok güzel duruyor artık.
Ben Note Cosmetique drop highlighter ürününü kullanmaya başladım sizlere de tavsiye ediyorum kesinlikle:)